שירותים מיוחדים - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • סבטלנה

  נשלח ע"יסבטלנה 18:07, 28 במאי 2012

  שלום ! אמי היא חולה אונקולוגית ומקבלת קצבת נכות כללית 100 אחוז ושירותים מיוחדים.רציתי לדעת אם ניתן לקבל קצבת שירותים מיוחדים רטרו ? היא חולה מינואר ומקבלת רק מאפריל,אני מבינה שקצבת נכות זה רק לאחר 90 יום ממועד האירוע או שגם ניתן לקבל רטרו ? היא יכולה לקבל גם הבטחת הכנסה במקביל לקצבאות הללו ? אני כרגע לא עובדת ומטפלת בה,אני זכאית להבטחת הכנסה או לדמי אבטלה ? תודה מראש

  השב
 • 18:11, 28 במאי 2012

  דבר נוסף,שמעתי על קצבה מיוחדת,מענק חד פעמי ודמי שיקום,זה איכשהו קשור למצבה ?
  כרגע קבעו לה 100 אחוז נכות ואובדן כושר עבודה עד סוף השנה.
  תודה

  תגובה
 • 18:43, 28 במאי 2012

  אמך כנראה מקבלת קצבת שירותים מיוחדים בשיעור של 50% וזאת עקב טיפולים כימותרפיים שהיא עוברת. במידה ומצבה הרפואי אינו מאפשר לה לבצע את פעולות היומיום באופן עצמאי אזי ייתכן והיא תהיה זכאית לקצבת שירותים מיוחדים בשיעור 105%, ואז קצבתה החודשית תגדל.

  לרוב את קצבת השר"מ ניתן לקבל רטרואקטיבית מהיום שהחלה את הטיפולים הכימותרפיים. על מנת לקבל קצבת נכות כללית יש להמתין 90 ימים מיום המחלה וזאת עד לקבלת תשלום ראשון.

  לא ניתן לקבל גם הבטחת הכנסה וגם קצבת נכות כללית.

  את אינך זכאית לקצבה כלשהי מהמוסד לביטוח לאומי כמי שמטפלת באמך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.