דרגת אי כושר זמנית 100% ויציאה לעבודה - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • שמשון

  נשלח ע"ישמשון 18:53, 7 ביוני 2012

  ערב טוב! נקבעה לי לפני שבועיים נכות של 50% רפואי ו 100% דרגת אי כושר זמנית לשנה מדובר בנכות כללית . במידה ואצא לעבוד האם הביטוח הלאומי יכול להזמין אותי לוועדה רפואית לצורך קביעת % נכות חדשים ודרגת אי כושר חדשה מייד עם צאתי לעבודה? או שרק לקראת תום הזמניות (חודש חודשיים לפני שהקצבה מסתיימת)? האם יש חשיבות לעובדה שיש לי דרגת אי כושר (זמנית כאמור) של 100% ? לפי מה שקראתי באתר המל"ל כתוב שאם ניקבעה דרגת אי כושר יציבה, הנכה לא ייבדק שוב, עם יציאתו לעבודה. אך מה קורה במצב של דרגת אי כושר זמנית ? תודה מראש שמשון

  השב
 • 21:08, 10 ביוני 2012

  לפי חוק לרון תוכל גם לעבודה וגם לקבל קצבת נכות כללית. שים לב שמשכורתך לא תעלה על 45% מהשכר הממוצע במשק. בתום הזמניות תוזמן שוב לוועדה רפואית לקביעת המשך זכאותך לקצבת נכות כללית.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.