חוק לרון - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • דנה

  נשלח ע"ידנה 13:00, 6 ביולי 2012

  שלום רב, מתנצלת מראש על האריכות בדבריי- אני אישה גרושה,בת 56,מקבלת קצבת נכות של 74% רפואית,ו-100% דרגת אי כושר יציבה + קח"ן, (זכאית להנחות והטבות לנכים,בעלי אבדן אי כושר בשיעור 75% ומעלה) אני מתקיימת אך ורק מקצבה זו,בסך 2.460 ש"ח. אני רוצה לנסות ולשקם עצמי,ביציאה לעבודה,אך מתוך קריאה את חוק לרון,באתר הביטוח הלאומי,ובאתרים נוספים,ביניהם "מטה מאבק הנכים" http://www.nachim.org.il/IOS/Users/www.nachim.org.il/Files/zehirut3.pdf (אזהרות לרוב,על חוסר שקיפות המוסד לביטוח לאומי)מצאתי עצמי דיי מוטרדת,מהעובדה שאני עלולה לאבד את זכויותיי,או לפחות חלק מהם. אומנם לא חלפה שנה לקבלת קצבה רציפה,אך כן קיבלתי רטרואקטיבית,כלומר לאחר ערעור,אושרתי לקבלת קצבה. שאלותיי - האם במידה ואעבוד עד סכום של 2000 ש"ח,אחשב כמקבלת קצבת עידוד,או שאשאר במסגרת הקיימת,עם כל זכויותיי שנית - האם אדרש בשלב כלשהו,לעבור שוב,וועדה רפואית ? מתוך נתוניי האישיים,אני מניחה שתבין את שאר התהיות והשאלות,שבין השורות,ושאולי איני יודעת לשאול אותן. אני ממש מוטרדת ומודאגת,ואודה על כל הבהרה והסבר שיניח את דעתי. תודה על הסבלנות,ושב"ש

  השב
 • 20:59, 10 ביולי 2012

  עם משכורת של 2000 ש"ח תוכלי להמשיך ולקבל קצבת נכות כללית והיא לא תחשב כקצבת עידוד. במידה ונכותך יציבה לא תצטרכי לעבור ועדה רפואית נוספת אלא אם כן תטעני להחמרת מצב, אז תוזמני שוב לוועדה רפואית.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.