מחלת מקצוע - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • רני

  נשלח ע"ירני 19:11, 27 ביולי 2012

  אני עובד במאפיה יותר מ-20 שנה.לפני 6 שנים הובחנתי שפיתחתי אלרגיה לאבק של קמח.טופלתי במשך השנים בתרופות שונות אולם המצב הבראותי לא השתנה.לפני חצי שנה התפטרתי ממקום עבודתי ותבעתי את הביטוח הלאומי כמחלת מקצוע ,לאחר שכמובן הבאתי אישורים לכך ממומחה לאלרגיה.לפני חודש פסקו לי 10% קיצבה זמנית ל-4 חודשים.אני כבר מובטל יותר מחצי שנה ולא מצליח למצוא עבודה.בלית ברירה אני נאלץ (בגלל בעיות כלכליות) לחזור לעבוד במאפיה.שאלתי היא מה הסטטוס שלי מבחינת הביטוח הלאומי אם אני חוזר לעבוד במאפיה?

  השב
 • 14:51, 31 ביולי 2012

  אין מניעה לקבל קצבת נכות מעבודה ולהמשיך לעבוד (בכל עבודה). כל עוד שיעור נכותך זמני תוכל לקבל קצבה חודשית ולהמשיך לעבוד. במידה ותחליט לא לעבוד תוכל לתבוע הכרה כנכה נזקק (תקנה 18) ותקבל השלמה של הקצבה כאילו אתה נכה בשיעור של 100% אך כל זאת רק לתקופה הזמנית שנקבעה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.