קצבת נכות - סכרת - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • ג'ודי לוי

  נשלח ע"יג'ודי לוי 21:47, 30 באוגוסט 2012

  לפי מה שהבנתי, אני אמורה לקבל 40% נכות עקב מחלת הסוכרת, לא מאוזנת ומטופלת במשאבת אינסולין. איך נעשה החישוב של התשלום בפועל? אני עובדת 1/2 משרה (לאחר 5 חודשים של אודן כושר עבודה) ולכן אקבל 1/2 מההכנסה הקודמת (25 ש"ח לשעה - 5 ימים של 4 שעות כל יום). ועוד שאלה, אני אמשיך לקבל קיצבת שארים(בעלי ז"ל נפטר לפני כ 13 שנים, אני מקבלת 2192 ש"ח לחודש)? תודה מראש

  השב
 • 10:20, 2 בספטמבר 2012

  לא תוכלי לקבל גם קצבת שארים וגם קצבת נכות כללית, אלא תצטרכי לבחור מביניהן. אני מציע שתמתיני לתשובת המוסד לביטוח לאומי לעניין זכאותך לקצבת נכות כללית ואז תחליטי במה לבחור, בין קצבת נכות כללית לבין קצבת שארים. קצבת נכות כללית תשולם רק ובמידה והכנסתך מעבודה נמוכה מ- 45% מהשכר הממוצע במשק (כ- 3850 ש"ח לחודש).

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.