זכאות מביטוח לאומי - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • רחל

  נשלח ע"ירחל 11:25, 31 באוגוסט 2012

  אני סובלת מלחץ דם גבוה ומטופלת בתרופות. כמו כן, יש לי בעיות בשמיעה וקופת החולים אישרה את זכאותי למכשיר שמיעה. האם מגיע לי החזר על רכישת מכשירי השמיעה ? האם מגיע לי פיצוי כל שהוא בגין כל הנ"ל ? תודה.

  השב
 • 22:11, 31 באוגוסט 2012

  ילדתי בת 11 ילדה הלוקה בתסמונט טוראט בעיות קשב וריכוז לקוי למידה בעיות רגשיות עד לתאריך 1.6.12 היתה שוהה בפנימיה ואז הוציאו אותה הביתה בגלל אי יכולתם לטפל בה כרגע היא בבית לומדת במסגרת בית ספר רגילה למרות שאני מתלווה אלייה יום יום ומשמשת לה בתור סייעת עד שיאשרו לה סייעת במקומי היתה לי ועדה 15.8.12 לגבי קצבה לילד נכה עבורה הבאתי את כל המסמכים שמוכיחים את את כל הליקויים שלה עדיין לא קיבלתי תשובה אני מחכה רציתי לשאול האם מגיע לי קיצבה עבורה והאם תשולם לי גם קיצבה שנה אחורה עלייה אפילו שהיא היתה בפנימיה לפני כן תודה מראש אילנית

  תגובה
 • 10:34, 2 בספטמבר 2012

  במידה ובתך תוכר בשל המחלה שתיארת כזכאית לגמלת ילד נכה אזי תקבלי גמלה חודשית בעבורה, אך רטרואקטיבית רק על התקופה שבה היא הייתה בבית (למרות שבעיקרון היה מגיע לך לקבל 20% מהגמלה גם אם היא בפנימיה).

  תגובה
 • 10:22, 2 בספטמבר 2012

  לא מגיע לך החזר מביטוח לאומי על הוצאה בגין מכשיר שמיעה. במידה ונפגעת בעבודה עקב חשיפה לרעש מזיק תוכלי להגיש תביעה להכרה בפגיעה כתאונת עבודה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.