חישוב נכות משהב"ט לקכיעת אחוזי נכות בבטל"א. - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • דש61

  נשלח ע"ידש61 06:58, 1 בספטמבר 2012

  שלום, אני שוקל להגיש בקשה לפטור ממס [נכות משוקללת מעל 90%-לפי סעיף9(5)]. אני מוכר כנכה של אגף השיקום בע"ש מותני עם 10% לצמיתות משנת 1995. האורטופד שלי טוען שבגין מצבי כיום אני זכאי ל20% בגין החמרה בפגימה . שאלותי: האם וועדה של בטל"א יכולה לפסוק לי כיום אחוזי נכות הגבוהים ממה שהוכרתי במשהב"ט לפני 15 שנה- קרי: 20% נכות. האם וועדה של בטל"א יכולה לשנות ולהקטין את קביעת הנכות שלי באגף השיקום, ולפסוק לי כיום אחוזי נכות הנמוכים [קרי: 5% לדוגמא] ,ממה שהוכרתי במשהב"ט לפני 15 שנה. מהם הכללים לפיהם נוהג ביטוח לאומי באחוזי הנכות שנקבעו ע"י משהב"ט.

  השב
 • 10:40, 2 בספטמבר 2012

  ועדה רפואית של ביטוח לאומי עצמאית לפסוק כראות עיניה. גם אם פסקה גבוה יותר או נמוך יותר מפסיקת הוועדה הרפואית של משרד הבטחון - הרי שאין קשר בין שתי הוועדות ואין סכנה שהכרתך במשרד הבטחון תיפגע או לחילופין תשודרג.

  הביטוח הלאומי יכול לאמץ את החלטת הוועדה הרפואית של משרד הבטחון כפי שהיא וכך להשתמש באחוזי הנכות שנקבעו לך בעבר גם כיום כפי שהם AS IS.

  תגובה
 • 11:01, 2 בספטמבר 2012

  שאלתי בנושא, מאחר וידיד מסר לי שבהנחיות בטל"א שפורסמו בתדריך לרופא של המוסד(שנת 2010), נרשם שאחוזי הנכות שנקבעו ע"י חוקי השיקום, נשארים כמות שהם, והעלאת האחוזים מחייבת להתבצע ע"י הוועדה שקבעה את אחוזי הנכות (כמו: אגגף השיקום במשהב"ט), וזאת במסגרת בקשת החמרה.

  אני מבולבל מהמידע הסותר, וראוי לבחון הנושא מחדש.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.