ביטוח לאומי - קצבת סיעוד - בקשה להחמרה - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • סיגל

  נשלח ע"יסיגל 10:48, 22 באוקטובר 2012

  שלום, פונה בשמו של אבי, כבן 77 ומזה שנים רבות נמצא בדיכאון (מאז אמי נפטרה), חולה במחלות רבות (סכרת,לב, לחץ דם וכו'). בשנתיים האחרונות, התפקוד שלו יורד ויורד (לא יצא מהבית מעל שנה וחצי) לפני כחודש וחצי נפל במקלחת, פתח את הראש ופונה לבית חולים שם אושפז ליום לצורך מעקב. מאז חלה החמרה קשה בתפקוד שלו, אנו מצליח לקום כמעט ובטח שללא עזרה. מידי פעם עושה צרכיו במיטה, הולך מספר צעדים ולא יכול יותר. הגשנו בקשה לביטוח לאומי להחמרה במצב (היום יש לו 9.75 שעות סיעוד), היה אח שביקר בביתנו וראה שאינו יכול כמעט לקום מהמיטה. היום קיבלנו תשובה כי נקבעו לו אותם שעות סיעוד. מה אפשר לעשות בנדון? מה שקרה מאז שאחי החי עימו בבית והינו עצמאי אינו עובד כמעט ונמצא איתו רוב שעות היום בבית ובחלק מהזמן אני ואחותי מחליפות אותו. איננו יכולים להשאיר את אבי לבד, כי כאמור אינו יכול לקום לבד לשרותים או לאכול או כל דבר אחר. אחי הפסיד המון שעות עבודה וגם אני ואחותי. מה צריך על מנת שנגיש ערעור שיתקבל? רופאת המשפחה שלו כתבה בטםסים להחמרה כי הוא זקוק לעזרה של 24 שעות. תודה וסליחה על אורך השאלה. סיגל

  השב
 • 00:14, 28 באוקטובר 2012

  הגישי בדחיפות תביעה חדשה להחמרת מצב. צרפי מסמכים רפואיים עדכניים והציגי בפני האחות שתבקר בביתכם את אי יכולתו של אביך לבצע פעולות יומיום.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.