תגמולים - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • ליליאן

  נשלח ע"יליליאן 10:01, 14 בנובמבר 2012

  לאחר תשובתך שרשמתי לך שאימי מקבלת 15 שעות שבועיות מביטוח לאומי. בשל מצבה שהיא שוכחת בזכרון כתבת לי שהיא צריכה השגחה צמודה 24 שעות ביממה בגלל מצבה הקונגטיבי. השאלה שלי היא האם זה מוכר נכות מביטוח לאומי . + האם זה מוכר פטור תגמולים 35 אחוזממס הכנסה. כי אני יודעת מי שיש לא קירבה משפחותית נכות מעל 75 אחוז מביטוח לאומי זכאי לפטור מתגמולים ממס הכנסה 35 אחוז. מי שרוצה לקבל את התגמולים. תודה

  השב
 • 00:11, 20 בנובמבר 2012

  השעות שנקבעות כגמלת סיעוד אינן מוגדרות כנכות רפואית. על מנת לקבל נכות רפואית תצטרך אמך לעבור ועדה רפואית לעניין פטור ממס הכנסה.
  מה שקרובת המשפחה מקבלת היא קצבת נכות כללית המאפשרת לקבל פטור מתגמולים בשיעור של 35%. בשל גילה של אמך אין היא זכאית לקבל קצבת נכות כללית.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.