חולת סרטן פעם שניה - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
  • נר

נשלח ע"ינר 18:02, 15 בנובמבר 2012

חליתי בסרטן השד פעם שניה (לאחר 5 שנים)פעם קודמת המשכתי לעבוד רגיל ולא דרשתי קצבת נכות. כיום אני בת 61 וחמישה חודשים עברתי ניתוח אך עדין לא יודעת אילו טיפולים עלי לעבור. רציתי לדעת מה זכויותי אם אפסיק לעבוד האם מגיעה לי קצבה כלשהיא?ובאילו תנאים.יש לי 150 ימי מחלה מהעבודה האם כדאי לי לנצל אותם?אשמח לתשובתכם.

השב
  • 00:16, 20 בנובמבר 2012

מגיעה לך קצבת נכות כללית. סביר להניח שקצבתך תהיה לתקופה זמנית. בגיל הזקנה במילא תקבלי קצבת זקנה. במידה וקצבת הנכות הכללית תהיה קבועה תצטרכי לבחור בין קצבת נכות כללית חודשית לבין קצבת זקנה חודשית, הגבוהה מביניהן.

ניצול ימי מחלה וקבלת תשלום ממעסיקך בגינם מהווים משכורת לכל דבר ועניין. במצב שכזה עליך לבדוק האם משכורתך עומדת במבחנים שקבע חוק לרון אשר מאפשר לך לקבל גם קצבת נכות כללית וגם להמשיך להשתכר.

תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.