אחוזי נכות מהעבר - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • גיל

  נשלח ע"יגיל 18:59, 2 בדצמבר 2012

  שלום, לפני 9 שנים חליתי במחלת ריאות ועברתי ניתוח תורקוטומיה בריאות (שזה ניתוח של כריתת חלק מהריאה), פניתי לפרופסור מומחה לריאות שקבע בחוות דעת פרטית שאני זכאי ל 25% נכות לצמיתות לפי סעיף 8 (2) ג של תקנות מל"ל. בנוסף, באותו הזמן (לפני 9 שנים), פניתי גם לפרופסור פסיכולוג שקבע בחוות דעת פרטית שעקב הטראומה מניתוח הריאות שעברתי, אני זכאי ל 30% נכות פסיכולוגית לפי תקנות ביטוח לאומי סעיף 34 ד (אך לא ציין אם זה לצמיתות). כאמור, חוות הדעת הן מלפני 9 שנים ומאז לא פניתי לביטוח לאומי. אלה שאלותיי: 1. האם מגיע לי סכום חודשי כלשהו מביטוח לאומי עקב הנכות בריאות שלי 25% לצמיתות? 2. האם מגיע לי סכום חודשי כלשהו מביטוח לאומי עקב הנכות הפסיכולוגית 30%? 3. האם רק צרוף של שתי הנכויות יעניק לי סכום חודשי מביטוח לאומי? בתודה מראש.

  השב
 • 04:31, 7 בדצמבר 2012

  אין "מגיע" בביטוח לאומי. כלומר, לא תוכל לקבל "כסף" מהמוסד לביטוח לאומי רק מפני שיש לך חוות דעת הממליצה על אחוזי נכות כלשהם. בכל מקרה תיבדק נכותך נכון להיום. על מנת לבחון את זכאותך לקבלת קצבה חודשית יהיה עליך להגיש תביעה לקצבת נכות כללית וזאת במידה ואינך עובד או שהכנסתך החודשית נמוכה מזאת הקבועה בחוק לרון.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.