שאלה לגבי הכנה לוועדה רפואית בביטוח לאומי - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • רון

  נשלח ע"ירון 00:10, 30 בינואר 2013

  שלום, קרובת משפחה שלי סובלת עקב שבץ מוחי משיתוק ביד שמאל ורגל שמאל וגם מבעיות לב קשות. היא הייתה בוועדה רפואית אך הגיעה לשם לא מוכנה וכנראה שנתנו לה בביטוח לאומי פחות ממה שמגיע לה בתחום הניידות והשרותים המיוחדים. שאלותיי הן: 1. האם יש מומחה לניידות ולשרותים מיוחדים שמכיר את הנעשה בוועדות הביטוח הלאומי וניתן להתייעץ בו כדי לראות אם יש טעם בכלל לגשת שוב לוועדה? 2. כיצד עליה להגיע מוכנה יותר לוועדה? 3. חשוב: האם היא צריכה לשלם על חוות דעת פרטית עבור הוועדה או שיש דרך להימנע מהוצאה כספית זו? 4. אם היא סובלת ממספר ליקויים רפואיים מתחומים שונים, האם היא צריכה להביא מסמכים מכל רופא בנפרד או רק מכתב כללי מרופא המשפחה למשל? בתודה מראש!

  השב
 • 08:51, 6 בפברואר 2013

  לשאלתך, תוכל לפנות לאנשי מקצוע שמייעצים בתחום מימוש זכויות בביטוח לאומי.

  במידה והיא סובלת ממספר ליקויים רפואיים עדיף להביא אישורים רפואיים מתאימים מרופא בכל תחום. אין צורך בחוות דעת אלא עדיף להראות מכתב המעיד על רצף טיפולי ועל אבני דרך טיפוליים ואבחוניים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.