דרגת נכות וקצבה מביטוח לאומי - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • מני

  נשלח ע"ימני 15:57, 17 בפברואר 2013

  שלום, השאלה שלי קשורה לאבי, הוא עצמאי ועובד יחיד בחנות הוא מנהל, לפני כחצי שנה במהלך העבודה הוא נפל מסולם ונחתך בכף ידו על ידי חפץ חד שנכנס לכף ידו ויצא מצד השני. הוא הפנה למיון שם עשו לו תפירות וכחודש הוא היה בבית ואז חזר לעבודה לשעות בודדות ללא יכולת להשתמש באותו יד, ורק אחרי כ4 חודשים הוא יכול להשתמש באותו יד בצורה כמעט תקינה. הוא עדיין חש בכאב בזמן הרמת דברים כבדים וזה חלק מעבדתו. שאלתי אם במקרה כזה כדי לבדוק דרגת נכות בביטוח לאומי ואם הוא זכאי לקצבה כלשהו? בנוסף למקרה הנ"ל , במשך 3 שנים האחרונות אבי סובל מכאבי ראש והקאות מידי פעם. בכל פעם שזה קורה הוא מאבד כמעט את הכרתו ופונה על ידי אמבולנס לבית החולים. בשנה האחרונה זה קרה 4 פעמים וכל הבדיקות והתרופות לא מצליחים לעלות מאיפה הבעיה ואיך לטפל בו. הוא עדיין ממשיך בטיפולים ולשם כך נדרש ממנו ההעדרויות רבות מעבודה וגם שהוא עובד הוא סובל הרבה פעמים מכאבים וסחרחורות שמונעים ממנו לעבוד. אם בגלל דבר שכזה מגיע לו דרגת נכות ואו קצבת נכות?! תודה רבה מראש

  השב
 • 12:24, 20 בפברואר 2013

  כדאי להגיש תביעה לדמי פגיעה על מנת להכיר באירוע התאונה כתאונת עבודה. לאחר מכן צריך להגיש תביעה לקצבת נכות מעבודה שם תיקבע נכותו הרפואית והפיצוי ייגזר מהנכות.

  ככלל אביך יכול להגיש תביעה לנכות כללית וזאת במידה ואינו יכול לעבוד או שהכנסתו נפגעה וכעת הוא משתכר פחות מהתקרה הקבועה בחוק לרון.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.