הגדלת אחוזי נכות לאחר גיל פרישה - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
  • שרה

נשלח ע"ישרה 12:18, 20 בפברואר 2013

שלום, סבתה שלי קיבלה קצבת נכות (81% נכות רפואית) עד לאחרונה, בשל היותה חולה בסרטן. היא הגיעה לגיל פרישה לאחרונה, והמצב שלה נהיה עוד יותר חמור. האם יש אפשרות לבקש להגדיל את אחוזי הנכות ע"מ להגדיל את הקצבה החודשית? הבנתי שלאחר גיל הפרישה, כבר לא ניתן לדבר על נכות עם הביטוח לאומי? האם אפשר להגיש טופס לחולי סרטן בלי שתהייה וועדה בכלל? תודה רבה!

השב
  • 12:33, 20 בפברואר 2013

כעת היא מקבלת קצבת זקנה בגובה קצבת הנכות הכללית. מ- 80% נכות רפואית הקצבה המשולמת הינה מקסימלית. המוסד לביטוח לאומי לא נוהג לפתוח תיק במידה והנכות הרפואית בשיעור 80% ומעלה, וכפי שציינת במילא לא ניתן כיום להתייחס אל הנכות וזאת בשל גילה.

תוכלו לפנות בתביעה לגמלת סיעוד - עזרה של מטפלת בבית.

תגובה
  • 13:58, 20 בפברואר 2013

תודה רבה על המענה המהיר.
    יש לי שאלה אחרונה. אם סבתה שלי הגישה בקשה לקביעת אחוזי נכות במס הכנסה אך צירפה רק חלק מהמסמכים הרפואיים שלה, ובכלל התייחסה רק לחלק מהבעיות הרפואיות שיש לה, האם יש אפשרות לתקן ולהוסיף?
    תודה,
    שרה

תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.