גבר לא עובד ולא משלם בטל''א - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • לריסה

  נשלח ע"ילריסה 21:56, 27 במרץ 2013

  שלום ותודה מראש. אבא שלי בן 60 עוד מעט, 12 שנה בארץ. מאז העלייה עבד מעט, בעבודות מזדמנות. עקב משבר עלייה קשה גם נסע לחו''ל "ךחפש את עצמו" על חשבון החובות שצבר (מחברים). כשעבד , שילם לבטל''א, רוב הזמן מאז שהוא בארץ הוא לא עובד, גם עם אשתו (אמא שלי), אשר מפרנסת אותו ואת עצמה. האבא אף פעם לא פנה לביטוח הלאומי וגם אף פעם לא קיבל מהמוסד מכתבים (התראות, דרישות תשלום וכו'). אני מודאגת ורוצה לעזור לו. לדעתי הוא צבר חובות רבים בבטל''א, הוא פוחד לפנות כי אין לו ממה לשלם את החובות. מאידך האמא שלי אומרת שהיא שמעה שגבר נשוי שלא עובד ואשתו מפרנסת את הבית- לא חייב לשלם לביטוח הלאומי. א. האם זה אכן כך? ב. למה המצב שתואר לעיל יכול לגרום? ג. מהן הזכויות של האבא בביטוח הלאומי במצב שכזה? ד. האם המצב הזה יכול לגרום נזק לאמא מבחינת הזכויות (כל השנים היא עובדת כמו חמור ומשלמת את כל מה שצריך ממשכורתה)? ה. בפעם האחרונה אבא לא היה בארץ 8 חודשים, הוא חזר בנובמבר 2012 -האם זה גרם לו לביטול של זכויות כלשהם בארץ והוא לא יודע על כך? אודה מאוד על התשובה. לריסה.

  השב
 • 14:24, 2 באפריל 2013

  צר לי שהתשובה קצרה לשאלה כה ארוכה. ראשית עליכם לבדוק עם מחלקת הגביה האם קיים חוב בעבור דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות אצל אביך. מכאן האפשרויות רבות.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.