תגמול על נכות זמנית - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
  • ראובן

נשלח ע"יראובן 14:57, 14 באפריל 2013

לפני כ 6 חודשים נפגעתי במקום עבודתי (שבר בעצם הזנב) והוכרתי ע"י הביטוח הלאומי כנפגע תאונת עבודה. לא החסרתי ימי עבודה בגלל הפגיעה. הוועדה הרפואית של הביטוח הלאומי בה הייתי קבעה לי נכות זמנית של 20% ל 6 חודשים. בתום הנכות הזמנית, עוד 5 חודשים (סה"כ 11 חודשים ממועד התאונה) יזמנו אותי לוועדה נוספת. נאמר לי ע"י הביטוח הלאומי שאני זכאי לתגמול (או גימלה) ובקשו ממני את 4 תלושי השכר שלפני התאונה. אני כיום בן 60. שאלתי היא לאיזה תגמול או גימלה כספית אני יכול לצפות ? כמו כן, באם מדובר בגימלה חודשית זמנית, ממתי תהיה בתוקף ובמשך כמה חודשים אקבל את הגימלה ? איזה רכיבים של השכר החודשי מהווים בסיס לחישוב הגימלה ? האם תוספות חד פעמיות שנתיות כמו י"ג, ביגוד, הבראה, בונוס וכד' נחשבים ? האם תשלום ב"ל על שווי רכב (זקיפה)מכניסים גם את שווי הרכב לבסיס תחשיב הגימלה ? בתודה על התשובה המקצועית.

השב
  • 08:55, 19 באפריל 2013

תקבל 20% מ- 3/4 השכר הממוצע שלך שקדם למועד הפגיעה. תקבל את הגמלה כל עוד יש ברשותך אחוזי נכות של 20% ומעלה. השכר החודשי נקבע על פי המרכיבים הקבועים בו.

תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.