החמרת מצב קשיש - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 21:44, 25 באפריל 2013

  שלום רב, אבא שלי בן 82, חולה לב, לאחר 2 ניתוחי שבר בשוק, הולך עם הליכון וחי לבד. אמי מאושפזת במוסד לתשושי נפש ב10 חודשים האחרונים מאז אישפוזה של אימי מצבו של אבי הולך ומדרדר והוא בדכאון עצם היותו לבד. הוא לא שולט לגמרי בסוגרים, שוכח דברים (רק היום איבד את כ.אשראי שלו). יש לו כיום 9.75 נקודות מביטוח לאומי. הגשנו החמרה, באו לבצע את הבדיקה והשאיר את המצב כמו שהוא. אני לא יכול להשאיר את אבי לבד ואני לא יכול לטפל בו באופן שוטף. חש לי 3 ילדים קטנים בבית. איך מערערים על ההחלטה? איך מבצעים בדיקה חוזרת ודואגים שיוכל להביא מטפל זר 24 שעות? אנחנו משלמים כיום אלפים רבים של ש"ח למוסד עבור אימי ואין כל השתתפות. לא יכולים להרשות לנו מטפל ישראלי שיבוא על חשבוננו בלבד לאבי. מה עושים? הזמן הולך ואוזל. בנוסף, בחודש יולי הוא מתוכנן לעשות ניתוח בגב שגם לאחריו יצטרך ככל הנראה עזרה. אודה לתשובתך, אלי

  השב
 • 10:05, 7 במאי 2013

  התשובה לשאלתך כרוכה במסירת פרטים נוספים רלוונטיים הקשורים להכנסות ההורים ועוד. כדאי שתפנה למומחה הבקיא בתחום לקבלת הבהרות על מצבכם.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.