קצבה לילד נכה שהגיע לגיל 18 - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
  • חיה אריאל

נשלח ע"יחיה אריאל 07:45, 26 באפריל 2013

בני מאובחן כפידידי מגיל 3. קיבל קצבת נכות מלאה. לקראת גיל 18 זומנו לוועדה שקבעה לו 100% אובדן כושר לצמיתות ו-50% נכות רפואית. בגלל אחוזי הנכות הרפואית אני לא יכולה לדרוש שר"מ. בני כיום בן 18 וחצי, לומד בכיתה יא, כיתת תקשורת, קיבל פטור מהצבא על רקע מוגבלותו, לא עצמאי, נוטה להתפרצויות, תמיד יצטרך הכוונה והשגחה, אני מעסיקה חונך פעמיים בשבוע שעלות שכרו 1300 ש"ח. עם כל זה הוא נחשב "בתפקוד גבוה" כי הוא חכם מבחינה קוגנטיבית אך לא עצמאי, לא מסוגל להגיע בתחבורה ציבורית ממקום למקום לבד, למשל, או ללכת לרופא לבד. האם על רקע זה אני יכולה להעלות את אחוזי הנכות הרפואיים? ובהמשך לדרוש שר"מ?

השב
  • 10:10, 7 במאי 2013

בהחלט. העבירי אישור רפואי המדגיש את הצורך שלו בהשגחה מתמדת וכן (אם אפשר) את מסוכנותו לעצמו או לסביבתו. בהנחה שיעלו את אחוזי הנכות הרפואית תוכלי לתבוע קצבה לשירותים מיוחדים.

תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.