קיצבת זיקנה - השלמת הכנסה - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • ישי

  נשלח ע"יישי 23:05, 17 ביוני 2013

  אימי מקבלת קיצבת זיקנה מזה כשנה וחצי. אינה משתכרת ממקור נוסף, והיא לא ידעה על האפשרות לקבל השלמת הכנסה. 1. האם יש מקרים חריגים בהם ניתן לקבל השלמת הכנסה רטרו 2. בהגשת בקשה להשלמת הכנסה יש צורך בדפי בנק של 3 חודשים אחרונים. מאחר ואימי לא מתמצאת בחשבונות וכדומה, הכרטיש אשראי שברשותה משמש לכל ההוצאות, ואם היא חרגה וכמובן היא חרגה מגובה קיצבת הזיקנה אז בני המשפחה מפקידים מזומן או צק לצורך כיסוי האשראי. הסכום שיורד באשראי כל חודש נע באיזור 3000-עד 5000 לחודש. האם זה יכול להפריע לקבלת קיצבת ההכנסה?

  השב
 • 09:05, 26 ביוני 2013

  לרוב השלמת הכנסה משולמת מיום הגשת התביעה. המוסד לביטוח לאומי בודק "הכל" והעניין שהעלית בהחלט יכול להפריע לקבלת השלמת הכנסה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.