הטעיה של מוקדני ביטוח לאומי - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • ט

  נשלח ע"יט 12:34, 26 באוגוסט 2013

  שלום רב לבעלי היה עסק (בע"מ עם ח.פ לא עוסק מורשה) והוא גם שימש כמנהל תפעול במקום וקיבל על כך משכורות לצערי, העסק כשל ונסגר (לא פורמלית, שכן עדיין רשום כעסק פעיל ברשם החברות) תוך שיצאנו בהפסדים רבים. בעבר פניתי לביטוח לאומי בשאלה, האם בעלי זכאי לדמי אבטלה בנסיבות דלעיל, ונאמר לי כי עצמאי שנרשם בביטוח הלאומי והוא משלם את דמי הביטוח באופן סדיר, יהיה מבוטח בכל ענפי הביטוח, למעט דמי אבטלה וזכויות בגין פשיטות רגל. בפניה נוספת אליהם נאמר כי עצמאים לא מבוטחים בדמי אבטלה,בין אם סגרו את העסק ובין אם פשטו את הרגל. שבוע שעבר פניתי אליהם בעניין אחר, ושוב שאלתי על העניין, והפעם נאמר לי כי עצמאי שהועסק כשכיר כן זכאי לדמי אבטלה, אלא שכדי לקבל אותם, ביטוח לאומי בודק שיש 12 תלושים ב-18 החודשים האחרונים להחתמה בלשכת התעסוקה, ולבעלי אין תלוש מאז 3/2012, והוא לא החתים בלשכה בשל,כאמור, תשובותיהם המוטעות של מוקדני ביטוח לאומי. כך יוצא, שההטעיה שלהם גרמה לביטול זכות לגיטימית לה אני זכאי על פי חוק. איך אתם מציעים לפתור זאת? אני יודעת שביטוח לאומי הוא גוף מאוד נוקשה, שנצמד לספרים תוך התעלמות מנסיבות חשובות. אולי כדאי לנסח להם מכתב ערעור (ואולי אף להחתים את עורך הדין שלנו?), לצרף להם תלושים ולמלא טופס תביעה לדמי אבטלה? מדובר על לא מעט כסף. אודה ט

  השב
 • 14:25, 27 בספטמבר 2013

  שלום רב, טרם קיבלתי מענה לשאלתי.
  אודה מאוד. העניין דחוף לי.
  ושאלה נוספת בעניין-הבנתי שבעל שליטה בחברת מעטים אינו זכאי לדמי אבטלה. כאמור, בעלי היה שותף בעסק שהוא חברה בע"מ, אלא שבביטוח לאומי היה מוגדר כשכיר.על פי מה אמורים לבדוק את זכאותנו? והאם בעלי נחשב בעל שליטה בחברת מעטים?

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.