אירוע מוחי ו "ביטוח לאומי " - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • רחל צברי

  נשלח ע"ירחל צברי 11:23, 27 באוגוסט 2013

  חמי עבר אירוע מוחי קל תוך כדי עבודתו כנהג מלפני 4 חודשים ומאז הוא לא יכול לחזור לעבודה. (לא כשיר, ראייתו נפגעה). לפני כשבוע ביטוח לאומי אישר לו קיצבת נכות כללית , 100% נכות הענין הוא שהוא כבר 4 חודשים ללא משכורת /ללא הבטחת הכנסה וללא כלום . יש לו ילד קטן ואישה חולה. הוא בעצמו בן 61 בערך. אנחנו חשבנו שהוא יקבל כסף על ה 4 חודשים בהם לא הייתה לו כל הכנסה -כסף שיקבל מביטוח לאומי. מסתבר שלא כך הדבר. זה לא הגיוני שבנאדם עם משפחה לא יכול להתקיים ללא כל הכנסה בחודשים שעברו. מה עליי לעשות ולאן לפנות? בנוסף- המעסיק שלו חתם על טופס תאונת עבודה אך ביטוח לאומי לא מכיר בזה אלא טוען שלו "נזקי טבע". מה עליי עשות בכדי שהוא יקבל פיצוי על אובדן ההכנסה שיש לו מאז שהוא קיבל את האירוע מוחי?

  השב
 • 13:04, 29 באוגוסט 2013

  קיימת תקופה המתנה של 90 יום מיום קרות הפגיעה ועד לקביעת דרגת אי כושר המזכה בתשלום קצבת נכות כללית. באשר להכרה בארוע כתאונת עבודה, הרי שבהחלט מדובר במהלך מעניין אך חייבים להיערך אליו מראש ולא לפנות ישירות לביטוח לאומי מבלי ליצור תשתית מתאימה לתביעה שכזו.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.