תביעה לנכות כללית למל"ל - שהינו נכה צה"ל - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 19:55, 1 בספטמבר 2013

  שלום רב. אני נכה צה"ל. מצבי הבריאותי התדרדר עם השנים והפכתי לסיעודי. אני נעזר בכיסא גלגלים, אך איני מוכר בכך ע"י משרד הביטחון (איני מוכר כפגוע רגליים). אני זקוק לכיסא גלגלים תקין באופן דחוף ומשרד הביטחון הפנה אותי לביטוח הלאומי וציין כי עליי להגיש תביעה לנכות כללית. מה עליי לעשות? האם יש אפשרות לסייע לי באופן חד פעמי ע"י מל"ל? האם אני צריך להגיש תביעה לנכות כללית למל"ל? והכי חשוב, במידה ואוכר בנכות דרך ביטוח לאומי האם זה יחסום את זכויותיי מול הצבא? האם לא אקבל תגמול נצרך כמו שקיבלתי עד היום? האם לא אחשב יותר לנכה צה"ל? תודה.

  השב
 • 23:13, 3 בספטמבר 2013

  לכל שאלותיך יש לי תשובה אחת - "בעיה".... לא פשוט לענות לך על כל האפשרויות העומדות בפניך. בכל אופן פנה למוסד לביטוח לאומי אך תודיע על כך מראש למשרד הביטחון ותוודא שהמהלך לא פוגע בך!

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.