• 29 בספטמבר 2013

שיקום מקצועי- משהב"ט וביטוח לאומי

שלום!
    אני בת 25 ומחלימה מלוקמיה (כיום אני בריאה ברוך ה'). הגשתי תביעה למשהב"ט כהכרה כנכת צה"ל, קיבלתי מהם תשלומים חודשים, אך הם דחו את תביעתי ולכן הגשתי בקשה לשיקום מקצועי לביטוח לאומי. לאחר ועדוןת רפואיות נקבעו לי 30% נכות נפשית קבועה (בגלל התקפי חרדה ודיכאון) ועוד 20% נכות פיזית לא קבועה. נמצאתי מתאימה לשיקום מקצועי וכעת אני מחכה להמשך טיפול מהם.
    שאלותיי הן:
    1- סיימתי שנה ראשונה בלימודי תואר ראשון- האם אקבל תשלומים רטרואקטיביים על שכר הלימוד? הנסיעות? ההוצאות הלימודיות? שכר הדירה? (אני גרה במרחק של יותר מ40 ק"מ ולכן אני שוכרת דירה בקרבת מוסד הלימודים). חשוב לציין כי אני לומדת מעל 20 שעות שבועיות.
    2- האם מגיעה לי קצבה חודשית? קראתי כי אקבל השלמה ל100% אחוזי נכות. כיצד נקבע סכום זה ומה ערכו??
    3-בנוגע לתביעתי למשרד הביטחון: חליתי בלוקמיה במהלך השירות, אך אובחנתי רק חצי שנה לאחר השחרור (קביעה שנעשתה ע"י המטולוג מטעם משהב"ט)- האם אין זה מספיק בכדי שיכירו בי כנכת צה"ל בעקבות רשלנות רפואית?? היה לי איחור באבחנה של כ-8 חודשים אשר היה עשוי לחסוך ממני טיפולים נוספים (הסרטן חזר לי בשנית, כנראה בגלל שהיה במצב מתקדם יותר). שנית- כיצד אוכל להוכיח קשר המחלה לשירות? הייתי קצינת קשר ועבדתי הרבה עם מכשירי קשר ואנטות בתדרים ועוצמות גבוהים. בנוסף, חברה שלי מהקק"צ אובחנה יום אחריי בסרטן המטולוגי אחר מסוג לימפומה.

תודה רבה ושבוע טוב!

29 בספטמבר 2013
  • 30 בספטמבר 2013

שיקום מקצועי- משהב"ט וביטוח לאומי

ייתכן ותוכלי לקבל תשלום רטרואקטיבי בגין הוצאות שכ"ל ואולי גם החזרים בשאר הפרמטרים שציינת. אני מניח שתוכלי לקבל דמי שיקום בגובה של כ- 2400 ש"ח בחודש.

30 בספטמבר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?