שיקום מקצועי- משהב"ט וביטוח לאומי - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • מישהי

  נשלח ע"ימישהי 14:06, 29 בספטמבר 2013

  שלום! אני בת 25 ומחלימה מלוקמיה (כיום אני בריאה ברוך ה'). הגשתי תביעה למשהב"ט כהכרה כנכת צה"ל, קיבלתי מהם תשלומים חודשים, אך הם דחו את תביעתי ולכן הגשתי בקשה לשיקום מקצועי לביטוח לאומי. לאחר ועדוןת רפואיות נקבעו לי 30% נכות נפשית קבועה (בגלל התקפי חרדה ודיכאון) ועוד 20% נכות פיזית לא קבועה. נמצאתי מתאימה לשיקום מקצועי וכעת אני מחכה להמשך טיפול מהם. שאלותיי הן: 1- סיימתי שנה ראשונה בלימודי תואר ראשון- האם אקבל תשלומים רטרואקטיביים על שכר הלימוד? הנסיעות? ההוצאות הלימודיות? שכר הדירה? (אני גרה במרחק של יותר מ40 ק"מ ולכן אני שוכרת דירה בקרבת מוסד הלימודים). חשוב לציין כי אני לומדת מעל 20 שעות שבועיות. 2- האם מגיעה לי קצבה חודשית? קראתי כי אקבל השלמה ל100% אחוזי נכות. כיצד נקבע סכום זה ומה ערכו?? 3-בנוגע לתביעתי למשרד הביטחון: חליתי בלוקמיה במהלך השירות, אך אובחנתי רק חצי שנה לאחר השחרור (קביעה שנעשתה ע"י המטולוג מטעם משהב"ט)- האם אין זה מספיק בכדי שיכירו בי כנכת צה"ל בעקבות רשלנות רפואית?? היה לי איחור באבחנה של כ-8 חודשים אשר היה עשוי לחסוך ממני טיפולים נוספים (הסרטן חזר לי בשנית, כנראה בגלל שהיה במצב מתקדם יותר). שנית- כיצד אוכל להוכיח קשר המחלה לשירות? הייתי קצינת קשר ועבדתי הרבה עם מכשירי קשר ואנטות בתדרים ועוצמות גבוהים. בנוסף, חברה שלי מהקק"צ אובחנה יום אחריי בסרטן המטולוגי אחר מסוג לימפומה. תודה רבה ושבוע טוב!

  השב
 • 08:21, 30 בספטמבר 2013

  ייתכן ותוכלי לקבל תשלום רטרואקטיבי בגין הוצאות שכ"ל ואולי גם החזרים בשאר הפרמטרים שציינת. אני מניח שתוכלי לקבל דמי שיקום בגובה של כ- 2400 ש"ח בחודש.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.