נכות זמנית של 100% על אי כושר - ויציאה לעבודות קלות כשיקום לאחר ניתוח - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
  • אתי

נשלח ע"יאתי 09:40, 3 בנובמבר 2013

שלום רב אני בת 20 לאחר ניתוח שבו איבדתי את שדה הראייה (ראייה לצדדים) בועדה רפואית של ביטוח לאומי נקבעו לי 100 אחוזי נכות זמניים על אי כושר(לחצי שנה) . שאלתי האם אני יכולה לצאת לעבוד בעבודות משרד קלות כ3 שעות ביום (בליווי של אמי במקום עבודתה) כשיקום ? האם קצבת הנכות תופסק ? האם בכלל מותר לי לעבוד? כל המטרה היא להשתקם ולצאת מהבית אחרי תקופה ארוכה . אודה מאוד על תשובה מדויקת . בברכה , אתי

השב
  • 08:36, 10 בנובמבר 2013

תוכלי לעבוד עד להכנסה של 60% מהשכר הממוצע במשק שזה עד 5293 ש"ח בחודש. ייתכן ומגיעות לך זכויות נוספות.

תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.