ועדה שקבעה נכות 0% - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • יוסי

  נשלח ע"ייוסי 23:40, 7 בנובמבר 2013

  ועדה קבעה 0% בגין מצב קודם! כאשר היו בפניה מסמכים ברורים של ממצאים שאין עליהם עוררין של פגיעה עם נזק. מה ניתן להבין מכך? במקרה של מגלה שקיימת אבל הם סבורים שהכל ישן ממצב קודם הרי ראוי שיכתבו מהו אחוז הנכות וקזוסז מלא שלו לא? השאלה אם הועדה קבעה 0 הא כדאי לערר? או לעשות החמרת מצב? ערור יכול להביא לבעיה אם הפרשנות 0 היא שאין לדעתם בעת הבדיקה שום נכות כלל! רק שזה עומד בסתירה לרעיון של מצב ק ודם לא? שאם לא כן עדיף היה החמרת מצב ואז מ 0 יהי משהו אומנם רק מזמן ההחמרה! אבל נראה לי שה 0 הוא שגיאה! כאן שאלתי איך אחרי שעבר זמן מהפגיעה ובטח מצב הקודם שהם טוענים לו! הם יוכלו לקבוע אחוזי נכות? רק על סמך מסמכים? כי גופנית זה כבר לא בזמן שבו נקבעה ההחלטה על 0 אחוז! תודה

  השב
 • 08:58, 10 בנובמבר 2013

  אכן על הוועדה לרשום מהו אחוז הנכות בגין מצב קודם ואז ניתן לדעת מה וכמה קוזז. מאחר ולא פירטת באיזה ליקוי מדובר אזי ניתן לערער או להגיש החמרת מצב.

  תגובה
 • 20:41, 10 בנובמבר 2013

  ראשית תודה
  מדובר בליקוי גב יש והיו לנגד עיני הועדה ביקות סיטי וחוודדעת אורטופד!
  הם קבעו מצב קודם עם אפס!!!
  יש לי זכות ערעור לועדה חוזרת!
  יש חסרון בערעור ונעדפה החמרת מצב?
  זה קשור לנניין כמ הרווחתי בעת התביעה המקורית?בהחמרה אני מאבד את מרחק הזמן ממועסד התביעה המקורית?
  מ השיקול לערעור ו החמרת מצב שכדאי לשקול? זכות הערעור נשמרה לי בהסעמ. למרות שעבר זמן מהועד המקורית.
  תדה

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.