קצבת נכות - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • רר

  נשלח ע"ירר 19:41, 3 בדצמבר 2013

  חולה צעירה אחרי צבא שניתנה לה הבחנה של סכיזופרניה בבית חולים ונמצאת ברמסיה שותה תרופות פסיכיאטריות קבועות מעוניינת להגיש תביעה לקצבת נכות בגין מחלה יש לה חסכון בבנק מילדות וכן חסכה מעבודות זמניות שעבדה בצעירותה מהו הסכום שמותר שיהיה לה בחסכון במידה ורוצה להגיש קצבת נכות בגין סכיזופרניה האם עצם העובדה שיש לה חסכונות ישפיע על זכויות כל שהם בביטוח לאומי יצויין שבטופס ביטוח לאומי ביקשו דף פירוט של חסכונות בבנק האם חייבת להגיש הפירוט. בנוסף במידה והיא מתפקדת עצמאית עובדת בעבודה מה אחוזי נכות שינתנו לה.

  השב
 • 09:34, 9 בדצמבר 2013

  אין קשר בין כספי חסכונות לזכאות לקבל קצבת נכות כללית. לאחר שתעבור ועדה רפואית היא תוכל לדעת האם נקבעה לה דרגת אי כושר עבודה המזכה בקבלת קצבת נכות כללית חודשית, וזאת למרות העובדה שהיא עובדת.

  תגובה
 • 21:57, 9 בדצמבר 2013

  במידה ונקבעו לי 40 אחוז נכות נפשית וואני מגישה בקשה לשיקום כי אני רוצה ללמווד במכללה או אוניברסיטה יש לי ציונים גבוהים בבגרות ובפסיכומטרי האם חסכונות שיש לי ישפיעו על ההטבה שניתנת לי האם אהיה זכאית לדמי שיקום ולהטבות שניתנות אם זה עזרה בשכר לימוד מעונות ושאר הטבות נוספות או שהחסכונות ימנעו ממני הטבות כלשהן

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.