רכב נכה של הבן המנוח - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • מרגלית חרזי

  נשלח ע"ימרגלית חרזי 09:23, 17 בינואר 2014

  בני שהיה נכה בכסא גלגלים נפטר בגיל 27 בעקבות סיבוך של השתלת מח עצם. בפברואר 2012 הוא רכש רכב בסיוע של הביטוח הלאומי. אביו ואני גרושים. ואנו יורשיו היחידים . בשנותיו האחרונות הבן התגורר בחדר בחצר ביתו של אביו. הוא היה עצמאי פיקח ועירני ולמיטב ידיעתי לא היתה לאב אפוטרופסות .עדיין אין צו ירושה. מה דינו של הרכב? האם מותר לאב להשתמש ברכב ללא הסכמה ותיאום אתי?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

  עו"ד הלל א.- משרד רונן אבניאל,מנהל הפורום

  10:46, 19 בינואר 2014

  בעניין השימוש והחזקה ברכב, אנא הפני את שאלך לפורום צוואות וירושות. בעניין ההלוואה עומדת, באם לא קיבלתם דרישה מאת המוסד לביטוח לאומי להשיב את ההלוואה, עליכם להחזירה תוך 12 חודשים מיום פטירתו של בנכם.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.