דיווח על עובדת במשק בית - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
  • עדי

נשלח ע"יעדי 11:59, 20 בינואר 2014

אני מעסיקה באופן קבוע שמרטפית לשעה-שעתיים ביום עד שאני חוזרת מהעבודה. בשנה האחרונה אחותי היא השמרטפית, כרגע היא מתחילה לשלם ביטוח לאומי ואני רוצה לדווח עליה. האם אני צריכה לדווח רטרואקטיבית שנה אחורה או שזה יכול לעשות לי בעיות. (רק עכשיו היא נהייתה בת 18, צריך לדווח לפני גיל 18?). עד עכשיו דיווחתי על גיסתי שעבדה רק פעם אחת בשבוע, (בת 20) אבל היא עזבה כי יש לה עבודה אחרת. האם זה שקרובות משפחה עובדות אצלי יכול להוות בעיה? ועוד משהו...אני משלמת לה רק 15 ש"ח לשעה כי היא רוצה לחסוך לי. מותר לי לדווח על הסכום הזה שהוא פחות משכר מינימום, או שאני אדווח על מינימום וזהו? תודה.

השב
  • מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עו"ד הלל א.- משרד רונן אבניאל,מנהל הפורום

17:07, 22 בינואר 2014

דמי ביטוח לאומי לעובד יש לשלם רק מעל גיל 18.

תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.