תאונת עבודה-שיעור דמי הפגיעה ליום - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • שירן

  נשלח ע"ישירן 12:05, 24 בינואר 2014

  שלום ב 17/12/2013 הייתה לי תאונת עבודה (קטיעה חלקית של אצבע ביד דומיננטית). ביטוח לאומי אישר לי את דמי הפגיעה כאשר לקח בחשבון שבחודש ספטמבר לא עבדתי הייתי מובטלת התחלתי לעבוד במקום העבודה ב 1/10/2013 עד ליום הפגיעה 17/12/2013השכר שלי ברוטו ב 3 חודשים אלו היה: ספטמבר- כלום כי לא עבדתי, אוקטובר- 4519.69 ש"חברוטו, נובמבר- 4128.64 ש"ח ובדצמבר 2520 ש"ח ברוטו עד ליום הפגיעה.את תלוש של דצמבר עוד לא שלחתי לביטוח לאומי ובינתיים הם חישבו לי כבר את דמי הפגיעה בשיעור של 86.49 ש"ח דמי פגיעה ליום.ידוע לי איך מחשבים את דמי הפגיעה וגם הבנתי שקיימת תקנה 9 א' לחוק דמי נפגעי עבודה שפועל לטובת העובד לפיה ניתן לחשב את דמי הפגיעה לעובד במקרה שלי לפי אוקטובר,נובמבר ודצמבר עד ליום הפגיעה.כמובן שאתייצב בביטוח לאומי ואביא להם את תלוש השכר של דצמבר ואבקש שיפעלו לפי תקנה זו.השאלות שלי הם: 1)האם הם חייבים לפעול במקרה הזה לפי תקנה זו או שהם יכולם לעורר קשיים ואף לא לאשר חישוב לפי תקנה זו? 2)האם לפי חישובכם שיעור דמי הפגיעה ליום הוא אכן 86.49 בלי להתייחס לתקנה וכמה יהיה שיעור דמי הפגיעה שלי ליום לפי חישובכם אם הם יפעלו לפי התקנה?בבקשה זה חשוב לי מדובר בסכומים משמעותיים. 3)עורך דין מכר שלי אמר לי שבאפשרותי לדרוש שדמי הפגיעה יחושבו אך ורק לפי החודש שקדם לפגיעה בלבד.האם צודק וקיימת אפשרות כזו? 4)המעסיק חייב לי על חודש נובמבר סכום נמוך של 142.20 ש"ח שבטעות לא חושב,האם רצוי לבקש מהמעסיק מסמך שמאשר שהסכום הזה שייך לשכר שלי בנובמבר כדי שגם יילקח גם בחשבון בחיושב של דמי הפגיעה???(לפי חישובי אם לוקחים את הסכום הזה בחשבון זה כעוד 37 ש"ח לחודש). בבקשה תנו לי עצות מה לעשות שכן החלטת ביטוח לאומי על שיעור דמי הפגיעה ליום תשפיע בהמשך על הסכומים שקבל בגין נכות וכו'.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

  עו"ד הלל א.- משרד רונן אבניאל,מנהל הפורום

  16:59, 27 בינואר 2014

  שירן שלום, במקרה זה לא יהיה זה נכון לענות על כל שאלותייך על רגל אחת. רק אומר, כי ניתן לבקש להתחשב במצבך לפי קנה 9 לתקנות הביטוח הלאומי (חישוב שכר העבודה הרגיל), תשי"ז-1956, אך לא ניתן לבקש להתחשב רק בחודש האחרון.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.