חוב ישן ביטוח לאומי - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • ד

  נשלח ע"יד 12:59, 31 בינואר 2014

  היי לאחרונה נרשמתי בביטוח לאומי כעצמאי לאחר שנים מספר של עבודה כשכיר. לתדהמתי קיבלתי עכשיו מכתב מביטוח לאומי על חוב ישן ב- 2 תקופות שלא עבדתי - אחד מ- 2005 והשני בחודשים 3-7 בשנת 2007. זו הפעם הראשונה שהביטוח הלאומי פונה אליי בדרישת החוב הזו (לגבי 2005 כמדומני יש התיישנות ולגבי 2007 היא מתקרבת) מה מומלץ לעשות? מה קורה אם אני לא משלם? איך ביטוח לאומי נוהג במקרים כאלה? האם לא עומדת לזכותי טענת שיהוי? נזק ראייתי? האם הם הולכים לבית משפט או שמא פשוט לקחים לי את ה"חוב" מהחשבון ישירות? תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

  עו"ד הלל א.- משרד רונן אבניאל,מנהל הפורום

  14:57, 2 בפברואר 2014

  לגבי חוב 2007, עליך לשלמו, שכן טרם התיישן. לגבי חוב 2005, לדידו של הביטוח הלאומי אין התיישנות על חובותיו. בשני פסקי דין קבע בית הדין האזורי לעבודה, כי ישנה התיישנות על חובת של המוסד לביטוח לאומי. המל"ל הגיש ערעור על פסקי הדין, אך טרם הוכרע העניין.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.