קצבת נכות - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • יעלה

  נשלח ע"ייעלה 13:06, 2 בפברואר 2014

  שלום, 1.האם אדם שמקבל פנסיה ממבטחים כ-6000 ש"ח בחודש יכול להגיש בקשה לקיצבת נכות ויוכל לקבל בנוסף לכך קיצבת נכות גם מהביטוח הלאומי? 2.אם לאותו אדם יש גם הכנסה מעבודה בגובה 1500 ש"ח בחודש. האם גם אז הוא זכאי לקיצבת נכות מהביטוח הלאומי ? 3.כיצד אני מבקשת לקבל מהביטוח הלאומי קיצבת נכות רטרואקטיבית? 4.האם יש הגבלת זמן לבקשת נכות מהביטוח הלאומי .כמה זמן? 5..בטופס ההגשה לקצבת נכות קיימת שאלה האם כדאי שרופא יבדוק אותי או שהנכות תיקבע על פי מסמכים רפואיים .מה כדאי לציין בסעיף זה? תודה לכל התשובות יעלה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

  עו"ד הלל א.- משרד רונן אבניאל,מנהל הפורום

  15:41, 2 בפברואר 2014

  לשאלות 1-2 התשובה היא כן.3. הביטוח הלאומי בודק שנה אחת אחורה מיום הגשת התביעה.4. עד גיל זקנה. 5. תלוי בסוג הליקויים מהם את סובלת.

  תגובה
 • 10:55, 5 בפברואר 2014

  תודה על תשובתך.
  1. אם הנכות שלי נגרמה לפני מספר שנים (למשל בשנת 2009), והבעיות הרפואיות שנוצרו ב 2009 עדיין קיימות.
  האם אני עדיין יכולה להגיש תביעה לקצבת נכות בגין בעיות רפואיות שעדיין קיימות אבל החלו לפני 4-5 שנים?
  2. אני ילידת 1954, מהו גיל הזינקה שבו איני זכאית יותר לקצבת נכות ובמקום זאת אקבל קצבת זקנה? האם זה 62 (כמו גיל הפרישה) או 64?
  3. מה גובה קצבת הזקנה? האם ייתכן שקצבת הנכות תהיה גבוהה מקצבת הזקנה - ובמקרה זה האם אמשיך לקבל את סכום הקציבה הגבוה יותר?

  תודה לתשובותיך,
  יעלה

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.