שאלה די דחופה- דמי אבטלה במהלך הריון - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
  • תמר

נשלח ע"יתמר 00:17, 9 בפברואר 2014

שלום רב, אני בהריון לקראת סוף החודש השישי והחל מסוף חודש פברואר יכנסו לתוקפם פיטוריי (בהסכמתי ובאישור משרד הכלכלה). דהיינו, יהיה לי מכתב פיטורין בו יהיה רשום שהחל מיום 28.2.14 אני מפוטרת. אני עובדת שם בדיוק 12 חודשים. תאריך הלידה המשוער שלי זה תחילת חודש מאי. שאלותיי: 1. האם בחודשים מרץ- אפריל עלי לחתום בלשכה ולהגיש תביעה לביטוח לאומי עבור דמי אבטלה למרות שהם יקטעו למעשה ברגע שאתחיל לקבל דמי לידה החל ממאי? 2. האם ניתן להגיש תביעה לדמי אבטלה ולחתום בלשכה, רק לאחר סיום דמי הלידה ואז כביכול יהיה לי ביד 12 תלושי שכר, הפסקה של מרץ אפריל ללא תלוש ואז 3 חודשים בהם אקבל דמי לידה. האם אקבל באופן הזה דמי אבטלה ללא כל בעיה? תודה מראש, תמר

השב
  • מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עו"ד הלל א.- משרד רונן אבניאל,מנהל הפורום

12:04, 10 בפברואר 2014

תמר שלום, במקרה של "התפטרות שאינה מוצדקת" תוכלי לקבל דמי אבטלה רק לאחר תקופה של 90 יום בהן תחתמי בלשכה.

תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.