החזר הלוואה עומדת אחר בן שנפטר - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • מרגלית חרזי

  נשלח ע"ימרגלית חרזי 10:38, 11 בפברואר 2014

  בני נפטר ב28.10.13 פחות משנתיים לאחר שרכש מכונית נכה מאובזרת בסיוע הלוואה עומדת וסכום כסף עבור הברזל בסך כ 87 אחוז ממחיר המכונית.אביו ואני יורשים יחידים, כיון שהבן היה רווק ולא הותיר בת זוג וצאצאים.אנחנו גרושים חיים בשתי ערים שונות.אביו משתמש ברכב מיום מותו של הבן ,מבלי לבקש ולקבל את הסכמתי.עדיין אין צו ירושה.יקח לפחות עוד חדש. באילו נסיבות יכול המלל לדרוש ממני אישית החזר יחסי? הביטוח והטסט על הרכב עומדים להסתיים בסוף החודש.בהנחה שהרכב עדיין אצל אביו, אם יקרה משהו לרכב האם גם אני נושאת באחריות? לאחרונה מבקש האב שאקח את הרכב לצורך טיפול במכירתו. האם זה כדאי מבחינתי? תודה, מרגלית.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

  עו"ד הלל א.- משרד רונן אבניאל,מנהל הפורום

  12:37, 11 בפברואר 2014

  מרגלית שלום, כיורשת של הבן, החזר ההלוואה העומדת חל עלייך ביום קבלת צו הירושה או צו קיום צוואה, אך לא יאוחר משנים עשר חדשים מיום פטירת בנך. לעניין כדאיות הטיפול במכירה, כאן מדובר בעניין כספי גרידא.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.