דמי אבטלה בן 18.9 פטור מצה"ל מסיבות רפואיות - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 15:29, 11 בפברואר 2014

  שלום רב, שמי משה אני חולה לב בן 18.9 ,הגשתי תביעה לדמי אבטלה בביטוח לאומי סניף חדרה, צורף 12 תלושי שכר\מכתב על סיום פיטורין/טפסים הנדרשים/טפסי תביעה לדמי אבטלה/ופטור משירות ביטחון מסיבות רפואיות, אני עבדתי בחברה שנה ו 8 חודש פוטרתי, אני לא מתגייס לצה"ל בגלל בעיות בריאות על פי החוק הבנתי שאני רשאי להגיש תביעה לדמי אבטלה ובפועל שלחו לי מכתב שהתביעה נדחתה כי בפועל לא שילמתי ביטוח לאומי מתחת לגיל 18 למרות שמצויין בחוק ציטוט:אלה זכאים לדמי אבטלה גם אם לא מלאו להם 20 שנים: ● ● חייל ששוחרר משירות חובה, חוץ ממי ששוחרר בשל "אי התאמה". ● ● בת שסיימה תקופת התנדבות בשירות לאומי של 24 חודשים, או מי שהפסיקה את השירות לרגל נישואין, בתנאי שהשלימה 6 חודשי שירות לפחות, ונישאה תוך 30 ימים מיום הפסקת השירות. ● ● בן 20-18 שצה"ל פטר אותו משירות חובה או דחה את שירותו מן הטעמים האלה: בריאות, משפחה, חינוך, התיישבות ביטחונית או צורכי המשק הלאומי. ● ● בן 20-18 שהוא המפרנס היחיד של משפחתו )הורים, אחים, בן זוג(, או שיש לו ילד, ועיקר פרנסת הילד עליו. ● ● בן 18-15 זכאי, בתנאים מסוימים, ל"הענקת אבטלה" )ראה פרק 10 (. אשמח לקבל תשובה מה ניתן לעשות

  השב
 • מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

  עו"ד הלל א.- משרד רונן אבניאל,מנהל הפורום

  18:12, 12 בפברואר 2014

  משה שלום, שימת לבך לסעיף הראשון. "חוץ ממי ששוחרר בשל אי התאמה".... מאחר ושוחררת בשל אי התאמה, אינך נכלל ברשימת החריגים הזכאים לאבטלה מתחת לגיל 18.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.