תביעה של הביטוח הלאומי - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • שירה

  נשלח ע"ישירה 21:07, 11 בפברואר 2014

  שלום רב, אבי נפטר בגיל 90. עד גיל 65 חי ועבד בלונדון והייתה לו גם אזרחות גרמנית (הוא חולץ בקינדר טרנספורט, שליחת ילדים יהודים מגרמניה לאנגליה ב-1938). כאזרח של אנגליה וגרמניה הוא קיבל כל השנים דמי ביטוח לאומי משתי המדינות. מאז שעלה לארץ בשנות השמונים לא עבד וגם לא שילם ביטוח לאומי בארץ. ב-1.12.13 הוא נפטר. כמה ימים אחר כך קיבלנו מכתב מביטוח לאומי שבו הם דורשים תשלום דמי ביטוח לאומי רטרואקטיבי של חמישים וכמה אלף שקל. פניתי אליהם והודעתי להם כי מכיוון שהמנוח לא ביקש קצבת זקנה וביטוח לאומי לא השתתף בהוצאות כלשהן כמו הלוויה וקבורה, נשלם את דרישתם אם הם ישלמו רטרואקטיבית קצבת זקנה (סכום העולה פי עשר על סכום תביעתם). הם ענו לי כי כיוון שהמנוח לא הגיש בקשה לקצבה הוא לא קיבל וכי על יורשיו לשלם את דמי הביטוח הלאומי. האם הם צודקים? האם תביעה רטרואקטיבית מצדנו של קצבת זקנה אפשרית? תודה רבה, שירה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

  עו"ד הלל א.- משרד רונן אבניאל,מנהל הפורום

  18:22, 12 בפברואר 2014

  שירה שלום, עליכם לטעון להתיישנות החוב בהזדמנות הראשונה (פס"ד לבנה חג'ג') ובנוסף לבקש להביא את בקשתכם בפני הוועדה לביטול חובות. כדאי להיעזר בעורך דין בעניין זה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.