עבודה וקבלת קצבת נכות - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
  • ריקי

נשלח ע"יריקי 11:55, 1 באפריל 2014

שלום רב, קיבלתי 100% אי כושר ו75% נכות זמנית לאחר שעברתי ניתוח כרגע אני קצת יותר מ3 חודשים בבית בשיקום ע"י פיזוטרפיה, לאחר התיעצות עם רופאה תעסוקתית הוחלט שאי יחזור לעבודה ל3 שעות ביום (לעומת 9 שעות עבודה רגילה לפני הניתוח) לחודשיים הקרובים ולאחר מכן להמשיך את ההדרגה, שאלתי : 1.האם עלי לדווח על כך לביטוח לאומי או שהם רואים זאת בתלוש משכורת? 2. האם הם יורידו לי את הקצבה, או שבגלל שאני משתכרת מעט (3 שעות ביום) הקצבה לא תפגע? 3. האם הם יזמנו אותי לועדה חוזרת בשל החזרה לעבודה אודה מאוד לתשובתך. תודה רבה.

השב
  • מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עו"ד הלל א.- משרד רונן אבניאל,מנהל הפורום

16:37, 3 באפריל 2014

החישוב תלוי בגובה השכר ולא בשעות העבודה בפועל. בכל מקרה עליך לדווח על כל שינוי למוסד לביטוח לאומי על מנת להימנע מאי נעימות בהמשך.

תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.