תשלום קצבת נכות מהעבודה זמנית מביטוח לאומי - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • יעל מאור

  נשלח ע"ייעל מאור 13:29, 16 באפריל 2014

  שלום רב הנני מקבלת כיום מביטוח לאומי, קצבת נכות מהעבודה, זמנית בגובה, 40% . הנני בת 68 ואינני עובדת . מאחר והגעתי לגיל הזכאות לקצבת זיקנה, אני יכולה להמיר , באם ארצה, את קצבת הנכות מהעבודה, לקצבת זיקנה . סכום קצבת הנכות שמשולמת לי כיום מהביטוח לאומי, גבוה בהרבה, מסכום קצבת הזיקנה שמגיעה לי. שאלתי לכב' היא : באם אבחר להמיר את קצבת הנכות מהעבודה, ( חשוב לי להדגיש, שמדובר בנכות מהעבודה, ולא בנכות כללית) בקצבת זיקנה, האם אקבל קצבת זיקנה בגובה, סכום קצבת הנכות שיש לי היום ? או שאקבל את הסכום הנמוך של קצבת הזיקנה, לו אני זכאית ? 2. מאחר ואינני עובדת, ובעלי מקבל קצבת זיקנה, האם אני חייבת בתשלום דמי בריאות, מקצבת הנכות המשולמת לי בביטוח לאומי? 3. קצבת זיקנה פטורה ממס הכנסה, מה דינה של קצבת נכות מהעבודה? האם אני חייבת בתשלומים כלשהם? אודה מאד על תשובתך

  השב
 • מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

  עו"ד הלל א.- משרד רונן אבניאל,מנהל הפורום

  10:56, 22 באפריל 2014

  יעל שלום, מאחר וקצבת הנכות מעבודה היא זמנית, עלייך להמתין לתום הזמניות ורק אז לבחון כיצד לכלכל את צעדייך. קצבת הנכות מעבודה פטורה ממס הכנסה ומתשלום ביטוח בריאות.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.