תמהיל חישוב פיצויים בגין פיטורין + דמי אבטלה - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • יוסי

  נשלח ע"ייוסי 16:30, 22 באפריל 2014

  שלום אני פוטרתי מהחברה שבה הועסקתי ב 3 השנים האחרונות. קיבלתי התראה של חודש שבמהלכה אני "יושב בבית" ומקבל משכורת לפי בקשת החברה. תפקידי הוא איש שיווק, והשכר שלי מורכב משכר בסיס + עמלות על מכירות (סכום העמלות משתנה מחודש לחודש אך הוא עומד על כ 40% מהשכר הכולל) שאלתי היא, האם במידה ושכר הבסיס שלי הינו 12000 ש"ח ןהעמלות הממוצעות שהרווחתי במהלך 12 החודשים האחרונים עומד על כ 10000 ש"ח (22000 ש"ח סה"כ): א. האם אני אמור לקבל פיצויים כנגזרת של הסכום הכולל או רק על הבסיס? ב. בחודש האחרון הייתי בחופשה ללא תשלום לשבועיים ולכן המשכורת שלי הייתה מאוד נמוכה. האם בכל זאת גובה הפיצויים שלי יחושב לפי המשכורת האחרונה שהייתה מאוד נמוכה? ג. האם בלשכת התעסוקה יכירו לי במשכורת הבסיס + עמלות לצורך קבלת דמי אבטלה או שרק לפי הבסיס? תודה רבה מראש!!!

  השב
 • מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

  עו"ד הלל א.- משרד רונן אבניאל,מנהל הפורום

  13:29, 27 באפריל 2014

  יוסי שלום, לעניין חישוב דמי אבטלה מבאים בחשבון גם את העמלות. בנוגע לפיצויי פיטורין, אנא הפנה את שאלתך לפורום דיני עבודה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.