השלמת קצבת זקנה ופיצויים מהגרמנים - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • חגית

  נשלח ע"יחגית 08:21, 5 במאי 2014

  בוקר טוב. אימי, בת 77, מקבלת קצבת זקנה עם השלמת הכנסה. לפני כחודש אושר לה ע"י משרד האוצר (זה מי שמופיע על הטפסים) אחוזי נכות כנרדפת (בעקבות התביעה של יוצאי לוב) ע"ס 3,000 ש"ח. מה המצב שלה מול ביטוח לאומי? האם צריך להודיע להם? האם היא לא זכאית יותר להשלמת ההכנסה על קצבת הזקנה? האם העובדה ששילמו רטרואקטיבית (80,000 ש"ח) יוצרת לה נכס שפוסל אותה לזכאות להשלמה? תודה מראש! חגית

  השב
 • מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

  עוד ארנטל הלל משרד רונן אבניאל,מנהל הפורום

  12:14, 14 במאי 2014

  חגית שלום, בכל מקרה כדאי לעדכן את המוסד לביטוח לאומי ע"מ למנוע אי נעימויות בעתיד. מאחר ולא ציינת את אחוזי הנכות שנקבעו לאמך, אני מניח כי אחוזי הנכות שנקבעו הם מעל 50%. במקרה זה הזכאות להשלמת הכנסה היא עד תקרה של 8,812.02 ש"ח.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.