סירוב בגמלה לשמירת הריון - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • ענת

  נשלח ע"יענת 14:32, 1 ביוני 2014

  שלום רב, אני בת 32, נמצאת בהריון שני, בחודש השביעי להריון. בריאה לחלוטין בד"כ. בהריון הראשון הייתי בשמירת הריון בהמלצת האורטופד ורופא הנשם עקב כאבי גב חזקים שהופיעו בחודש השישי ולא איפשרו לי לעבוד. (העבודה שלי כרוכה בישיבה - 9 שעות ביום). השמירת הריון אושרה ע"י הביטוח הלאומי. כעת,מאז החודש הרביעי אני נמצאת באופן רציף בחופשת מחלה עקב לחץ דם גבוה, אישפוז, כאבי ראש, טישטוש ראייה וכאבי גב. לאחר שסיימתי את כל מכסת ימי המחלה שלי, רופא הנשים המליץ לי על שמירת הריון ומילא טופס עבור הביטוח הלאומי,בתאריך 07.04. בטופס הוא ציין כי ממליץ על שמירת הרון עקב בעיות לחץ דם גבוה+ כאבי גב עם המלצה מאורטופד מומחה למנוחה ואיסור ישיבה ממושכת. ההמלצה לשמירה היא עד הלידה שאמורה להתרחש באוגוסט. בתחילת מאי הגשתי את כל המסמכים הרפואיים , כולל הטופס ממקום העבודה לביטוח לאומי . כעת קיבלתי סירוב כי הפסקת העבודה נעשתה באופן עצמאי ולא עקב שמירת הריון ועל כן לא מגיעה לי שמירת הריון. כאשר פניתי להבהרות - אולי יש מסמכים רפאיים שחסרים ואיך יכול להיות שהפסקתי לעבוד באופן עצמאי יזום אם יש לי המלצה לשמירת הריון מרופא הנשים וחודשיים של מחלה שקדמה לה שנגרמה עקב הריון (לחץ דם גבוה וכו') ומגובה באישורי מחלה מ-2 רופאים, כולל רופא הנשים ומרופא באשפוז, נעניתי כי צריך לפנות לבית דין לעבודה. מיותר לציין כי אני לא אוכל לשוב לעבודה כעת, המצב שלי הפך רק לקשה יותר ורופא הנשים ממליץ עליי מנוחה בבית, וכעת אין לי שום הכנסה . השאלה שלי: 1. האם לפני הפנייה לבית דין לעבודה ישנם עוד דרכים לערער על ההחלטה? מה האופציות שלי כעת? האם לקחת עו"ד? 2. האם הדבר ישפיע גם על דמי הלידה שלי ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

  עוד ארנטל הלל משרד רונן אבניאל,מנהל הפורום

  10:11, 2 ביוני 2014

  ענת שלום, כפי שנראה מדברייך אין מנוס אלא לפנות לבית הדין לעבודה. בנוגע לדמי הלידה, במידה וצברת 10 חודשים מתוך 14 החודשים שלפני הפסקת העבודה, או 15 חודשים מתוך 22 החודשים שלפני הפסקת העבודה, תהי זכאית לדמי לידה מלאים. במידה וצברת 6 חודשי עבודה מתוך 14 החודשים שלפני הפסקת העבודה, ישולמו לך מחצית מדמי הלידה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.