חוב דמי ביטוח לאומי - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • מרטין

  נשלח ע"ימרטין 02:33, 10 ביולי 2014

  שלום, שמי מרטין, סיימתי כיתה י'ב בשנת 2010 בגיל 18. לאחר סיום בית ספר, קיבלתי פטור מהצבא בעקבות מצב בריאותי. לאחר פטור מהצבא יצאתי לחול כדי לעבור ניתוח ברגל. הייתי מחוץ לארץ בין ספטמבר 2011 ועד יוני 2013. מיולי 2013 ועד היום אני עובד. בתאריך 18/05/2014 הלכתי לביטוח לאומי לבדוק מה המצב שלי, הסבירו לי שיש חוב על הזמן שהייתי בחול כי לא שילמת דמי ביטוח. אני יודע שלפי חוק מדינת ישראל אני חייב לשלם על התקופה שהייתי בחול, אבל ביטוח לאומי גם מבקש ממני לשלם עבור השנה שהייתי בכיתה י'ב (2009-2010) - (הייתי בן 18 מתי שהייתי בכיתה י'ב). לפי דף אינטרנט של ביטוח לאומי רשום: "מי שמלאו לו 18 שנים ולא יתגייס לצה"ל, או שיתגייס אחרי גיל 21, והוא לומד במוסד חינוכי על-יסודי, בכיתה י' עד י"ב - פטור מתשלום דמי ביטוח בתקופת הלימודים בלבד, וזאת עד גיל 19 לכל היותר." ניתן לראות זאת באתר (דף הבית > דמי ביטוח > דמי ביטוח לאומי). לפי מה שרשום שם, לא מצויין שנה או תאריך שהתחיל חוק זה. פעם ראשונה שהייתי בביטוח לאומי דיברתי מול אישה מהגביה שהסבירה לי שאם אני מביא אישור מבית ספר יכולים לקזז מהחוב את התקופה שהייתי בכיתה י'ב (היא רשמה את זה על הדף בו יש פירוט עבור החוב שלי). לאחר כמה ימים הלכתי לבית ספר לקחת אישור זה. בתאריך 08/07/2014, הייתי בביטוח לאומית, קיבלה אותי אישה מהגבייה, הסברתי לה שאני רוצה לשלם על החוב, ונתתי לה את המסמכים שביקשו ממני (כולל אישור בית ספר). מי שקיבלה אותי הייתה חדשה או מחליפה ולא ידעה על מה מדובר, היא פנתה למנהלת לבדוק על מה מדובר. סגנית מנהלת גביה ירדה לדבר איתי אך סירבה לקבל את דבריי והיא לא ידעה להסביר למה רשום סעיף זה באתר של ביטוח לאומי, היא גם לא רצתה לברר עם אף אחד, פשוט סירבה לדבר איתי והלכה. ביקשתי לדבר עם מישהו אחר אך לא היה עם מי לכן אני פונה ליעוץ משפטי כדי לדעת אם יש אפשרות לעשות משהו, לפחות לקזז את החוב על השנה בבית ספר, לגבי הזמן בחול יש משהו נוסף שאפשר לעשות? אני סטודנט ועובד קשה, מאוד קשה לי לשלם על החוב הזה. אני ממתין לתשובה. תודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

  עוד ארנטל הלל משרד רונן אבניאל,מנהל הפורום

  11:20, 10 ביולי 2014

  ראה סעיף 351 (יא) (2א), לחוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב], תשנ"ה-1995, הפוטר אותך מתשלום דמי ביטוח לאומי עבור תקופת לימודך בבית הספר

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.