בילבול בנוגע לנכות מהביטוח הלאומי - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • באפי

  נשלח ע"יבאפי 20:19, 14 ביולי 2014

  בימים אלה קיבלתי מהביטוח הלאומי מכתב על קיצבת נכות כללית, אינני מבינה את החלטות הוועדה . אני גימלאית , קיבלתי 100 אחוז דרגת אי כושר, כשהתקשרתי למוקד המידע לברר את פשר המכתב שקיבלתי מהם, הם אינם יודעים להסביר לי מה כתוב במכתב, שאלתי, חלק מהם אמרו לי שאני צריכה לבחור מבין שתי קיצבאות זיקנה או נכות, חלק אמרו לי שאינני יכולה לבחור משום שאני גימלאית אני יכולה לקבל רק קיצבת זיקנה ולא מגיעה לי קיצבת נכות, קיבלתי 91 אחוזי נכות ומצורף דף עם זכויות שונות אולם מתברר לי שאין לי שום זכויות. הייתי מבקשת לדעת, האם למרות שאני גימלאית אוכל לבחור את קיצבת הנכות על הזיקנה, האם ב-91 אחוזים מגיעות לי הנחות שונות ? איך ולמי פונים להודיע שבחרתי את קיצבת הנכות תודה ויום מקסים

  השב
 • מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

  עוד ארנטל הלל משרד רונן אבניאל,מנהל הפורום

  15:14, 17 ביולי 2014

  באפי שלום, אם בהגיעך לגיל זקנה קבלת קצבת נכות, תמשיכי לקבל קצבת זקנה בגובה קצבת נכות ותהיי זכאית לכל ההטבות המגיעות לנכים. במידה ולא, תמשיכי לקבל את קצבת הזקנה כרגיל מבלי לקבל את ההטבות המגיעות למקבלי קצבת נכות כללית.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.