חוב וקצבת זקנה - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • עיולי

  נשלח ע"יעיולי 22:14, 6 באוגוסט 2014

  שלום לכולם, אני מתעניינת עבור שכנה מבוגרת שמתקשה להתמודד עם הביטוח הלאומי. לאחרונה קיבלה מכתב מהביטוח הלאומי ובו מצויין שיש לה חוב של כ-20,000 ש"ח בשל כפל גמלאות שקיבלה (שאירים ונכות כללית) בין השנים 1983-1993 (לפני למעלה מ-20 שנה!!!). הפרטים לא מדויקים מכיוון שמעולם לא ביקשה או קיבלה קצבת נכות כללית אלא רק גמלת ניידות וגם זאת רק החל משנות ה-2000. כמו כן, גם במידה ושולמו לה אי אלו כספים שלא כנדרש לא היה ביכולתה לדעת זאת, לא קיבלתה על כך שום התראה מהביטוח הלאומי ובמשך כל השנים הרבות האלה לא צויין בפנייה על כל חוב שהוא שיש לה לביטוח הלאומי. בחיפושיי באינטרנט מצאתי כי אושרה ההצעה שקובעת כי המוסד לביטוח לאומי יוכל לדרוש את תשלום דמי הביטוח, לכל המאוחר, עד תום שבע שנים מהמועד לתשלום. האם זה תקף גם לחוב שכזה? האם הגיוני שביכולתם לגבות סכום גבוה כל כך שכולל ריבית והצמדה לאחר כל כך הרבה שנים בהם לא יידעו אותה על החוב? בנוסף, קיבלה מכתב להגיש מסמכים לקבלת קצבת זקנה שעד כה לא ביקשה למרות שפרשה מעבודתה. היא בת 68 בקרוב. האם מגיל זה תוכל לבקש קצבת זקנה גם ללא כל הסחבת של המסמכים מהבנק וכו'...מה שנקרא "הגיל השני", כך הבנתי מהטבלה באתר שלהם. אודה לכם על עזרתכם, מאחר וגם אני "טובעת" בכאוס האינפורמציה בנושאים האלה. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

  עוד ארנטל הלל משרד רונן אבניאל,מנהל הפורום

  15:12, 11 באוגוסט 2014

  נכון להיום אין התיישנות על חובות של הביטוח הלאומי. יחד עם זאת, באפשרותך לבקש כי וועדה מיוחדת תבחן את המקרה ולכל הפחות תחויבי רק עבור הקרן.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.