אחוזי נכות נכות כללית או נכות עבודה? - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • ירון

  נשלח ע"יירון 18:23, 13 באוגוסט 2014

  שלום, לפני כ15 שנה הייתי בחופשה באירופה ועבדתי שם תקופה קצרה בעבודה לא רשמית כמנקה בהוסטל כשבתמורה לעבודתי הוענקו לי מקום לינה ומזון אך לא קיבלתי כסף. כחודש לאחר שחזרתי משם לארץ (והייתי עדיין מובטל), אובחנה אצלי מחלת ראות קשה ואושפזתי ונותחתי ונכרתה לי חלק מהריאה וניתנו לי 20% נכות לצמיתות עקב הכריתה. הרופאים טענו אז שנדבקתי במחלה זו בעת שעבדתי בהוסטל באירופה והמחלה הפכה לפעילה רק כשהגעתי לארץ. ראוי לציין שבכל התקופות, שילמתי את דמי הביטוח הלאומי בארץ. 1. האם לפי תאור התרחשויות זה, אני זכאי להכרה כנפגע עבודה או להכרה בנכות כללית? 2. בנוסף, אני סובל מחסימה קשה בנחיר אחד באף שגורמת לי להפרעה ניכרת, והבנתי שזה מעניק לי 10% נכות נוספים. האם זה נכון? 3. האם לפי המתואר מעלה, ה30% נכות המצטברים, מעניקים לי איזה סכום חודשי מביטוח לאומי? 4. בנוסף, אני מאמין שיש לי נכות נשימתית פסיכולוגית כי הרי אני סובל גם מקשיי נשימה בגלל הנכות בריאה וגם מקשיי נשימה בגלל החסימה באף ואלה שתי סיבות שמשפיעות על הנשימה ויש להן אפקט מצטבר על הנשימה והרבה פעמים אני סובל מקוצר נשימה עקב כך. על כן, האם יש אפשרות שאקבל על נכות נשימתית פסיכולוגית זו עוד 10% (או יותר לפי דעתכם?) שיעניקו לי את ה40% במצטבר שיעניק לי דמי נכות? אשמח לתשובות מפורטות על כל סעיף כדי להבין את כל התמונה. בתודה גדולה מראש!

  השב
 • מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

  עוד ארנטל הלל משרד רונן אבניאל,מנהל הפורום

  13:49, 14 באוגוסט 2014

  ירון שלום, קצרה היריעה מלהשיב על כל שאלתך. דרך החישוב לא נכונה. לפי החישוב הנכון (בהנחה שהנתונים מדויקים) בערך 36%. במקרה זה, לא תהיה זכאי לקצבת נכות. לעניין נכות מעבודה, מאחר ולא שלמת דמי ביטוח לאומי כעובד, לא תהיה זכאי.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.