לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
רן

תאונת דרכים

שלום עברתי תאונת דרכים לפני שנה וחצי ויש לי תביעה נגד הביטוח שמתנהלת בבית משפט עד היום עמדתי ברמזור אדום עם רכב לפניה שמאלה ורכב נכנס בי מאחור כי חשב שיש לו ירוק בתאונה נגרם לי בלט דיסק חמור עם הקרנות לרגליים נימול רדימות,וכאב כרוני בגב וברגליים קשה לי להתכופף ללכת לשבת יותר מ 10 דקות אני מטופל בכדורי בפרקוסט 10 כבר מעל שנה במרפאת כאב. עשיתי כבר 3 זריקות אפידורל בגב , טיפולי פיזיוטרפיה יותר מ 30 פעם עם הפסקה של חודשיים והרופא החזיר אותי לשם שוב לפיזיוטרפיה , ההמלצה של רופאים היא ניתוח שאני חושש לעשות כי זה עלול לגרום בעתיד נזק לדיסקים האחרים, אני עצמאי מתכנט מחשבים נשוי +3 מתחת לגיל 18 ואישתי לא עובדת כבר חודש כי הייתה עובדת איתי החברה וכעת אין מספיק הכנסה ועבודה בכלל ויש לי ירידה בשכר ובכלל במחזור של עסק יותר מ40% יש לי אישור מרופא תעסוקתי לעבוד רק 50 % , האם אני יכול להגיש תביעה לנכות לביטח לאומי גם בגלל הירידה בשכר ? וגם בגלל שעדיין התיק מתנהל בבית משפט. אודה על תשובתך

item.Author מנהל הפורום רונן אבניאל - משרד עורכי דין

רן שלום, על מנת להכריע בשאלתך, יש לבחון מסמכים רפואיים וגובה הכנסה חודשית. התנהלותו של התיק בבית משפט לא תשפיע על החלטת המוסד לביטוח לאומי בשאלת הנכות.

רמי

עורך הדין שלום .וועדת עררים קבעה לי נכות צמיתה מעל 20% הוועדה החליטה בנוסף לבקש מוועדת רשות לדון בהפעלת תקנה 15 לירידה בשכר מאז התאונה שונה לי המקצוע בפועל בעבודה וכתוצאה מכך ירדתי בשכר ב50% (בעצם אני עומד בשתי התנאים להפעלת תקנה 15 שינוי בעיסוק וירידה נכרת בשכר)רק מה.... שוועדת רשות התכנסה וקבעה שאני יכול לחזור לעיסוקי הקודם באופן מלא ואילו הירידה בשכר לא נובעת מהפגיעה .יש לציין שאני המום מהקביעה הזאת מאחר שמחינה רפואית כל הרופאים קבעו פסילת מקצוע(תעסוקתי אורטופד ונוירולוג) הגם שוועדה רפואית לעררים קבעה נכות צמיתה מעל 20% הדבר השני ממה יש לי ירידה בשכר אם לא מישינוי תפקיד בעבודה מפיזי למשרדית .האם וועדת הרשות חרגה מסמכותה לקביעה תקנה 15 ובעצם הסיקה מסקנות ודנה בעניין שאין לה רשות או סמכות לדון או לקבוע (חרגה מסמכותה) אודה לך על תשובתך

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום ביטוח לאומי