• 25 בספטמבר 2014

קבלת קצבת נכות/ הוסטל לנער שלוקה באוטאיזים

שלום לך,
    שמי נתנאל ואני לוקה באוטאיזים בתפקוד בנוני בשם F.DD הורי נאבקים כבר למעלה משלוש שנים כדי שהיה לי מסגרת מתאימה שתכול להכיל אותי ואת צרכי, אך הבית חולים שבו אני מטופל לא מנסה באמת לעזור לי אלה זורק את האחריות אחד על השני., והדבר כבר נהפך לדבר בלתי נסבל, בתחילת הדרך סירבו לתת לי הוסטל בטענה שאני מפגין אלימיות/ ומסכונות שיכולה לגרום לנזק ולא רוצים לקחת סיכונים., זה נכון שהו לי מקרי אלימיות אבל הדבר השתנה ואני כבר איני נוהג כלל באלימיות כבר למעלה משנה וחצי, עכשיו התירוץ החדש שלהם הוא שהם צרכים להגיש אותי לוועדה שעליה אחרית משרד הבראיות ורק אז לאחר הראה שאני מתאים אוכל לקבל את אותו הוסטל, אך אני מחכה כבר למעלה מ חצי שנה ושום דבר לא זז, פגישה ועוד פיגשה וכל פעם מנסים להתנער ממני כדי שהתאייש,הורי פנו לעורך דין והוא מנסה לטפל בתיק ומסביר שאין שם סיבה שלא יתנו לי ועוד עם הרקע שלי ושהוא ינסה לזרזז את הענענים, אך כבר2-3 חודשים ששום דבר לא זז, אני ממש מתוסכל מכל המצב אני יושב כל היום בבית לא יוצא החוצה, בדיכאון מטופל בכדורים פסכיטרים שלא ממש עוזרים מבחת הדיכאון/ והחרדות ואין לי שום מענה אני אשמח שתענה לי על כמה שאלות ואחרי שראיתה קצת את הרקע שלי אולי תכול לעזור לי:

1, האם לאדם בעל אוטאיזים בתפקוד לא הכי קל יש זכאות להסוטל/ סל שיקום? ומה הדרך הקלה להגיע לזה ? האם עורך דין טוב יכול להוציא אותנו מהמצב העגום הזה? כמה עורך דין צריך לקחת בשביל תיק כזה? וכמה קצבת נכות אני אומר לקבל? אני מדבר על כסף וגם על הטבות ואם מגיע לי בכלל? כי אני ניסתי לעבוד בכמה עבדות אבל בגלל המצב הנפשי שלי לא הצליתי כל כך ופוטרתי.

2, האם אני כבן אדם שאובחן בגיל מבוגר יחיסית כאוטאיסיט בגיל 17-18 ( כבר לא זוכר)יכול לקבל קלנאי תקדרות שתעזור לי לתקשר בצורה נכונה יותר עם הסיבחיה? כי כרגע אני לא מתקדר בצורה נורמטיבית בכלל, בעל פה זשה ממש קטסטרופה אני לא מבין קודם אישים, סטאוצאיות וכולי בכתב יותר קל להתטבא אבל בעל פה אני ברמה של ילד בן 8-9, ועוד דבר עשו לי מבחן קונק'טיבי על מנת לראות עם יש אישהוא עיכוב/ פיגור ויצא שמבחינה ראליות/ והגיון אני ברמה גבוה אבל מבחינת חברתית- נפשית המצב על הפנים האם רק אנשים בעלי עיכוב התפוחותי חמור- פיגור שכאים ל קצבת נכות ברמה טובה? או שיש לי גם סיכוי כי באופו כללי אני מתפקד ברמה לא הכי גרועה אני מבשל דברים בסיסים, יורד למטה עם הכלב, יכול לקנות בסופר אבל לא יותר מזה גפם הבנה עצמה לא ברמה הגובה ביותר אם תמבין תכוונה שלי? יש לי בעיה להבין אחרים ואת מה שהם רוצים לומר אז האם גם זה מספיק.? או שצריך להיות במצב קסטרופלי/ ןוחמור מאוד כדי לקבל את מה שאני חושב שמגיע לי?

2, האם אתה מכיר עורכי דין טובים דמתעסקים במימיוש זכיות רפאיות בדגש על מצבים כמו שלי? שמכרים את הבעיות האלו ויודעים איך לטפל בזה? או שכל עורך דן שמתמחה ביטוח לאומי לעזור לי ?

25 בספטמבר 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?