קצבת זקנה - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • דנה

  נשלח ע"ידנה 16:35, 28 בספטמבר 2014

  היי, אבי החל לקבל קצבת זקנה בשנה שעברה. לאחר שנה שביטוח לאומי שילם לו את הקצבה נשלח מכתב מביטוח לאומי הדורש את הקצבה בחזרה מפאת טעות בחישוב משכורתו של אבי. נטען כי הוא מרוויח יותר מהשכר שזכאי לקצבת זקנה. האם עליו להחזיר את הקצבה ששולמה לו במהלך השנה? בקרוב 27,000 ש"ח. האם יש איזשהו חוק שניתן להיעזר בו למקרה זה? אין ביכולתו להחזיר את החוב ואת הקצבה ששולמה לו במהלך השנה הוא בזבז. אודה לכם באם תוכלו לסייע לנו בעוגמת נפש זו. תודה, דנה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

  עוד ארנטל הלל משרד רונן אבניאל,מנהל הפורום

  12:05, 29 בספטמבר 2014

  דנה שלום, ניתן לבקש פריסת תשלומים ותשלום הקרן בלבד.

  תגובה
 • 15:03, 29 בספטמבר 2014

  תודה.
  מה הכוונה תשלום הקרן בלבד?
  האם ניתן לתבוע את הכסף חזרה בגין רשלנות של ביטוח לאומי שלא בדקו את העובדות? הרי אם אבי אינו זכאי לקבל קצבה מן הראוי שיבדקו זאת לפני שנותנים כסף ואז ידרשו אותו חזרה.

  תודה,
  דנה

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.