פיטורים בהריון - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
  • נעמה

נשלח ע"ינעמה 21:58, 25 באוקטובר 2014

אני עובדת בסטודיו כשנה ושלושה חודשים במשרה מלאה, אך הבוסית שלי משלמת לי לפי שעות. לפני כשלושה חודשים הבוסית שלי גילתה שיש לה סרטן והיא הולכת לסגור את העסק שלה שהוא חברת בע"מ בסוף השנה (דהיינו סוף דצמבר). אני בהריון חודש רביעי, ואני הולכת להיות מפוטרת עוד כחודשיים בחודש שישי. האם אני זכאית לדמי אבטלה? האם אני אהיה זכאית לדמי לידה כשאלד יחד עם כל הזכויות? לאשה בהריון מגיע עד 40 שעות העדרות במהלך ההריון לטיפולים ובדיקות הקשורות בהריון, האם זה תקף עלי גם במשרה מלאה שהיא לפי שעה? האם אצטרך לשלם ביטוח לאומי בזמן אבטלה \ חופשת לידה? אשמח לתשובתכם, היות ואני מוטרדת מאוד. תודה רבה.

השב
  • 09:08, 27 באוקטובר 2014

הזכאות היא ליולדת שהפסיקה את עבודתה בזמן ההיריון שהסתיים בלידה, לכן אינך זכאית. עליך לבדוק אפשרות לעבודה אחרת, או לבקש מהמעסיק לפרוס לך תשלומים במהלך שלושת החודשים הנותרים.

תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.