חזרה מרילוקיישן בהריון וסירוב דמי לידה מביטוח לאומי - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • שירי

  נשלח ע"ישירי 09:20, 27 באוקטובר 2014

  שלום, אני עובדת באותה חברה מעל 8 שנים. ביוני 2012 נשלחתי ע"י החברה לרילוקיישן לארה"ב. מסיבות בירוקרטיות של אשרות עבודה נגרעתי ממצבת כוח האדם של החברה בארץ (נערך סיום העסקה מלא, אם כי לא הונפק מכתב פיטורים מאחר ולא פוטרתי) וצורפתי למשרד בארה"ב. במשך שנה ו-9 חודשים קיבלתי משכורת מהמשרד בארה"ב. ב-1 לאפריל השנה חזרתי לארץ ושבתי להיות מועסקת במשרד בארץ, כשאני בסוף חודש חמישי-תחילת שישי להריון. ב-31.8 ילדתי ויצאתי ל"חופשת לידה". באוגוסט קיבלתי מכתב מביטוח לאומי שאני מסורבת דמי לידה מאחר ולא הופרשו דמי ביטוח לאומי ע"י המעסיק 10 מתוך 14 או לחילופין 15 מתוך 22 חודשים לפני הלידה. חשוב לציין כי שילמתי דמי ביטוח לאומי לתקופת שהותנו בחו"ל מכיסי הפרטי על-מנת לשמר את זכויותינו בארץ עם חזרתנו. האם לחברה יש איזושהי מחוייבות משפטית לשלם את דמי הלידה מאחר והייתי בשליחות מטעם החברה? האם יש קייס למול ביטוח לאומי? כמקרה חריג? תודה מראש, שירי

  השב
 • 14:30, 27 באוקטובר 2014

  שירי שלום, דמי הביטוח הלאומי ששלמת לא כללו ככל הנראה כיסוי עבור לידה מאחר ולא הופרשו על ידי המעסיק. ייתכן וקמה לך עילת תביעה כלפי המעסיק.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.