ניכוי ביטוח לאומי מתשלום אובדן כושר עבודה ופנסיית נכות ומהכנסה מעבודה - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • ישי

  נשלח ע"יישי 08:00, 25 בנובמבר 2014

  שלום וברכה, נקבעה לי 100 אחוזי נכות כללית בביטוח לאומי לתקופה העולה משנה. אני מקבל קצבת נכות מביטוח לאומי וכן פנסיית נכות מפנסייה מקיפה חדשה ואובדן כושר עבודה מביטוח מנהלים וכן חזרתי לאחרונה לעבוד כשכיר.שאלתי לגבי שיעורי הניכוי של ביטוח לאומי מכל אחד מהכנסות אלו. א.לגבי הכנסה מפנסיית נכות ואובדן כושר עבודה- האם שיעורי הניכוי של ביטוח לאומי במקרה שלי הינם מופחתים? האם מופחתים מתקרה מסויימת או מהשקל הראשון? ב. האם שיעורי הניכוי של ביטוח לאומי מהכנסה מעבודה צריך להיות מופחת עד סיום תקופת הנכות מביטוח לאומי (עוד כ5- חודשים)? ג. האם צריך לנכות לי דמי ביטוח לאומי מהקצבה שאני מקבל מביטוח לאומי (ישולם לי רק לעוד חודשיים בהתאם לתקופת ההסתגלות). ד.האם שיעורי מס בריאות הינם מופחתים במקרה כמו שלי? בברכה ובתודה מראש, ישי

  השב
 • 08:39, 26 בנובמבר 2014

  ישי שלום, ביטוח לאומי מנכה מכל הכנסותיך שיעורים רגילים.

  תגובה
 • 13:23, 26 בנובמבר 2014

  תודה רבה.
  1.האם אני לא נכלל מהמנויים לפטור מתשלום ביטוח לאומי:
  מקבל קצבת נכות מעבודה לצמיתות בשיעור של 100%, וכן מקבל קצבת נכות כללית בשיעור של 75% לפחות, לצמיתות או באופן זמני לתקופה רצופה של שנה לפחות - בעד התקופה שבה הוא מקבל את הקצבה, גם אם יש לו הכנסה אחרת.

  נקבע לי 100 אחוז נכות כללית מתאריך מרץ 2014 ועד מאי 2015 (קרי, תקופה שעולה משנה). אך בפועל תשולם לי קצבת נכות מביטוח לאומי מיוני 2014 (לאחר סיום קבלת חופשת מחלה) ועד ינואר 2015 ( לאחר 3 חודשי הסתגלות שחזרתי לעבודה).
  2.האם אין פטור יחסי במידה תקופת הנכות עולה משנה אך בפועל משולם קצבה פחות משנה?

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.